Team Schedules - BU17 Division 2
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B03 Nova133310 3  11  14 
 A5 : Irish Blackhawks33309 3  9  16 
 A4 : Crossfire Premier B03 B10135 1  2  8 
 A2 : Harbor Premier B03 White B10102 0  -10  6 
 A3 : Blackhills FC B03 Red B01001 0  -12  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Washington Rush B03 Nero B333312 4  13  15 
 B2 : WA Timbers 03B White 130306 2  -1  6 
 B3 : Valor Soccer - B03 Premier Black00000 0  -12  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C3 : HSA Select B03 - Gass30317 2  3  11 
 C1 : Eastside FC B03 White B30036 2  -1  5 
 C2 : Northwest United - BU17 Red03104 1  -2  6 

Bracket - Saturday, January 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356165  Sealth Stadium  11:00 AM  Stdm C3 vs C2HSA Select B03 - Gass 4 vs.Northwest United - BU17 Red3
 356154  Ingersoll Stadium  02:00 PM  1 A3 vs A5Blackhills FC B03 Red B 1 vs.Irish Blackhawks4
 356159  Ravensdale  03:00 PM  2 B3 vs B2Valor Soccer - B03 Premier Black 1 vs.WA Timbers 03B White 12

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356149  Grasslawn Park  09:00 AM  GL2 A4 vs A1Crossfire Premier B03 B 1 vs.Seattle United B03 Nova1
 356161  Sealth Stadium  11:00 AM  Stdm C3 vs C1HSA Select B03 - Gass 1 vs.Eastside FC B03 White B2
 356148  Gig Harbor High School  03:00 PM  1 A2 vs A3Harbor Premier B03 White B 2 vs.Blackhills FC B03 Red B2

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356151  Shorecrest HS  12:30 PM  1 A1 vs A3Seattle United B03 Nova 6 vs.Blackhills FC B03 Red B0
 356150  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A5 vs A2Irish Blackhawks 8 vs.Harbor Premier B03 White B2
 356166  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 C2 vs C1Northwest United - BU17 Red 1 vs.Eastside FC B03 White B0
 356160  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 B2 vs B1WA Timbers 03B White 1 1 vs.Washington Rush B03 Nero B4

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356164  Preston Park  11:00 AM  1 C1 vs C3Eastside FC B03 White B 1 vs.HSA Select B03 - Gass4
 356158  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 B1 vs B3Washington Rush B03 Nero B 3 vs.Valor Soccer - B03 Premier Black1
 356152  Marymoor Park  05:00 PM  2 A4 vs A5Crossfire Premier B03 B 2 vs.Irish Blackhawks3

Bracket - Thursday, January 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356155  Ravensdale  07:00 PM  2 B3 vs B1Valor Soccer - B03 Premier Black 0 vs.Washington Rush B03 Nero B6

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356162  Sedro Woolley High School  11:00 AM  1 C2 vs C3Northwest United - BU17 Red 2 vs.HSA Select B03 - Gass2
 356156  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 B2 vs B3WA Timbers 03B White 1 3 vs.Valor Soccer - B03 Premier Black0
 356153  Gig Harbor High School  02:45 PM  1 A2 vs A4Harbor Premier B03 White B 1 vs.Crossfire Premier B03 B1
 356147  Kasch Park Sports Complex  04:00 PM  2 A5 vs A1Irish Blackhawks 1 vs.Seattle United B03 Nova2

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356145  Shoreline Center  12:30 PM  A A1 vs A2Seattle United B03 Nova 5 vs.Harbor Premier B03 White B1
 356157  Kasch Park Sports Complex  12:45 PM  2 B1 vs B2Washington Rush B03 Nero B 2 vs.WA Timbers 03B White 10
 356146  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A3 vs A4Blackhills FC B03 Red B 1 vs.Crossfire Premier B03 B4
 356163  Preston Park  04:30 PM  1 C1 vs C2Eastside FC B03 White B 2 vs.Northwest United - BU17 Red0

Quarter Final - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 356064  Bellevue College  01:00 PM  1 Eastside FC B03 White B 0 vs.WA Timbers 03B White 12

Quarter Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 356066  Sealth Stadium  12:00 PM  Stdm HSA Select B03 - Gass 4 vs.Irish Blackhawks1
 356063  Shorewood  12:30 PM  1 Seattle United B03 Nova 4 vs.Northwest United - BU17 Red1
 356065  Redmond High School  02:00 PM  HS Washington Rush B03 Nero B 6 vs.Crossfire Premier B03 B1

Semi-Final - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 356067  Starfire Sports Complex  12:15 PM  3 Seattle United B03 Nova 1 vs.WA Timbers 03B White 10
 356068  Starfire Sports Complex  12:15 PM  4 Washington Rush B03 Nero B 2 vs.HSA Select B03 - Gass0

Final - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 356069  Starfire Sports Complex  09:45 AM  2 Seattle United B03 Nova 5 vs.Washington Rush B03 Nero B1