Team Schedules - BU18/19 Division 2
       


Advancing to Next Round: top 4 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : WA Timbers 01B White 13333315 5  18  20 
 A2 : Seattle United B01 Nova3313010 3  8  16 
 A4 : PacNW B02 Blue B300317 2  -2  7 
 A3 : FWFC B01 Blue001337 2  5  11 
 A6 : Valor Soccer - B02 Premier Gold003014 1  -13  5 
 A5 : Washington Premier FC B01 White B000000 0  -16  2 

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354240  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A1 vs A3WA Timbers 01B White 1 3 vs.FWFC B01 Blue1
 354242  Summit Park  01:00 PM  2 A6 vs A2Valor Soccer - B02 Premier Gold 1 vs.Seattle United B01 Nova6

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354238  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A3 vs A4FWFC B01 Blue 0 vs.PacNW B02 Blue B1
 354237  Ingraham High School  12:15 PM  N A2 vs A5Seattle United B01 Nova 4 vs.Washington Premier FC B01 White B0
 354239  Ravensdale  03:30 PM  2 A6 vs A1Valor Soccer - B02 Premier Gold 0 vs.WA Timbers 01B White 13

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354228  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A1 vs A4WA Timbers 01B White 1 3 vs.PacNW B02 Blue B0
 354230  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 A5 vs A6Washington Premier FC B01 White B 1 vs.Valor Soccer - B02 Premier Gold2
 354229  Interbay Stadium  03:00 PM  IBSE A2 vs A3Seattle United B01 Nova 2 vs.FWFC B01 Blue2

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354233  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A5 vs A1Washington Premier FC B01 White B 0 vs.WA Timbers 01B White 17
 354231  Interbay Stadium  03:30 PM  IBSE A2 vs A4Seattle United B01 Nova 3 vs.PacNW B02 Blue B1
 354232  Saghalie Middle School  04:00 PM  1 A3 vs A6FWFC B01 Blue 6 vs.Valor Soccer - B02 Premier Gold0

Bracket - Friday, January 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354241  Starfire Complex  07:00 PM  2 A4 vs A5PacNW B02 Blue B 3 vs.Washington Premier FC B01 White B1

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354234  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A1 vs A2WA Timbers 01B White 1 4 vs.Seattle United B01 Nova1

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 354236  Valley RidgePark  12:15 AM  3 A4 vs A6PacNW B02 Blue B 2 vs.Valor Soccer - B02 Premier Gold2
 354235  Todd Beamer  01:00 PM  1 A3 vs A5FWFC B01 Blue 2 vs.Washington Premier FC B01 White B0

Semi-Final - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 312191  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 WA Timbers 01B White 1 2 vs.FWFC B01 Blue1
 312192  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 Seattle United B01 Nova 1 vs.PacNW B02 Blue B2

Final - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 313272  Starfire Sports Complex  04:30 PM  2 WA Timbers 01B White 1 3 vs.PacNW B02 Blue B2