Team Schedules - BU09 7v7 Div 3
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Sound FC B11 C    0 0  0  0 
 A2 : Eastside FC B11 Grey D    0 0  0  0 
 A3 : Crossfire Premier B11 F    0 0  0  0 
 A4 : Valor Soccer - B11 Gold Bailey    0 0  0  0 
 A5 : Tracyton SC B11 Force    0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Harbor Premier B11 White B    0 0  0  0 
 B2 : Whatcom FC Ra - B11 Blue    0 0  0  0 
 B3 : Washington Rush B12 A    0 0  0  0 
 B4 : Washington Premier FC B11 Navy C    0 0  0  0 
 B5 : MIFC Juniors Team Rogers- B11    0 0  0  0 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478705  TBD   --    --  A2 vs A3Eastside FC B11 Grey D   vs.Crossfire Premier B11 F 
 478715  TBD   --    --  B2 vs B3Whatcom FC Ra - B11 Blue   vs.Washington Rush B12 A 
 478714  TBD   --    --  B5 vs B1MIFC Juniors Team Rogers- B11   vs.Harbor Premier B11 White B 

Bracket - Sunday, March 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478704  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  12:00 PM  Synt A5 vs A1Tracyton SC B11 Force   vs.Sound FC B11 C 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478718  Sehmel Homestead Park  09:45 AM  1 B1 vs B3Harbor Premier B11 White B   vs.Washington Rush B12 A 
 478708  Woodinville Sports Field  10:30 AM  3 A1 vs A3Sound FC B11 C   vs.Crossfire Premier B11 F 
 478719  TBD   --    --  B4 vs B5Washington Premier FC B11 Navy C   vs.MIFC Juniors Team Rogers- B11 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478709  Ravensdale  04:30 PM  2 A4 vs A5Valor Soccer - B11 Gold Bailey   vs.Tracyton SC B11 Force 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478707  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  10:00 AM  Synt A5 vs A2Tracyton SC B11 Force   vs.Eastside FC B11 Grey D 
 478706  TBD   --    --  A4 vs A1Valor Soccer - B11 Gold Bailey   vs.Sound FC B11 C 
 478717  TBD   --    --  B5 vs B2MIFC Juniors Team Rogers- B11   vs.Whatcom FC Ra - B11 Blue 
 478716  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C B4 vs B1Washington Premier FC B11 Navy C   vs.Harbor Premier B11 White B 

Bracket - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478710  TBD   --    --  A2 vs A4Eastside FC B11 Grey D   vs.Valor Soccer - B11 Gold Bailey 
 478711  TBD   --    --  A3 vs A5Crossfire Premier B11 F   vs.Tracyton SC B11 Force 
 478720  TBD   --    --  B2 vs B4Whatcom FC Ra - B11 Blue   vs.Washington Premier FC B11 Navy C 
 478721  TBD   --    --  B3 vs B5Washington Rush B12 A   vs.MIFC Juniors Team Rogers- B11 

Bracket - Sunday, April 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478702  TBD   --    --  A1 vs A2Sound FC B11 C   vs.Eastside FC B11 Grey D 
 478703  TBD   --    --  A3 vs A4Crossfire Premier B11 F   vs.Valor Soccer - B11 Gold Bailey 
 478713  TBD   --    --  B3 vs B4Washington Rush B12 A   vs.Washington Premier FC B11 Navy C 
 478712  Gig Harbor High School  12:45 PM  2B B1 vs B2Harbor Premier B11 White B   vs.Whatcom FC Ra - B11 Blue