Team Schedules - BU16 Division 1
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A5 : Crossfire Select B04 Black Pombo333110 3  9  12 
 A1 : PacNW B04 Blue B03339 3  8  12 
 A2 : Seattle United B04 Tango B13105 1  -3  5 
 A3 : Sound FC B04 B10001 0  -6  2 
 A4 : FWFC B04 Blue00000 0  -8  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B5 : NSC B04 Green313310 3  5  10 
 B1 : Eastside FC B04 Red A133310 3  5  9 
 B2 : Blackhills FC B04 Black A33006 2  3  8 
 B3 : Crossfire Premier B04 B00033 1  -3  6 
 B4 : WA Timbers 04B Red 200000 0  -10  7 

Bracket - Sunday, January 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353789  Harmony Sports Complex  02:00 PM  7 B4 vs B5WA Timbers 04B Red 2 2 vs.NSC B04 Green5

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353785  Ingersoll Stadium  10:00 AM  1 B2 vs B3Blackhills FC B04 Black A 1 vs.Crossfire Premier B04 B0
 353784  TBD   --    --  B5 vs B1NSC B04 Green 1 vs.Eastside FC B04 Red A1
 353775  Ingraham High School  01:00 PM  Stdm A2 vs A3Seattle United B04 Tango B 1 vs.Sound FC B04 B1
 353774  Perrigo Community Park  01:30 PM  2 A5 vs A1Crossfire Select B04 Black Pombo 4 vs.PacNW B04 Blue B1

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353780  Ingraham High School  01:00 PM  Stdm A2 vs A4Seattle United B04 Tango B 3 vs.FWFC B04 Blue1
 353781  Meadowdale Athletic Complex  03:00 PM  M2 A3 vs A5Sound FC B04 B 1 vs.Crossfire Select B04 Black Pombo3
 353791  Hartman Park  03:00 PM  1 B3 vs B5Crossfire Premier B04 B 2 vs.NSC B04 Green3
 353790  Capital High School Turf  04:00 PM  1 B2 vs B4Blackhills FC B04 Black A 6 vs.WA Timbers 04B Red 22

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353779  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A5FWFC B04 Blue 0 vs.Crossfire Select B04 Black Pombo4
 353788  Preston Park  12:00 PM  1 B1 vs B3Eastside FC B04 Red A 3 vs.Crossfire Premier B04 B1

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353776  Saghalie Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A1FWFC B04 Blue 0 vs.PacNW B04 Blue B2
 353777  Perrigo Community Park  02:00 PM  1 A5 vs A2Crossfire Select B04 Black Pombo 1 vs.Seattle United B04 Tango B1
 353787  North Creek 1  02:00 PM  1 B5 vs B2NSC B04 Green 1 vs.Blackhills FC B04 Black A0
 353786  Harmony Sports Complex  05:00 PM  9 B4 vs B1WA Timbers 04B Red 2 1 vs.Eastside FC B04 Red A3

Bracket - Friday, January 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353773  Meadowdale Athletic Complex  06:15 PM  M1 A3 vs A4Sound FC B04 B 0CC vs.FWFC B04 Blue0CC

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353783  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 B3 vs B4Crossfire Premier B04 B 3 vs.WA Timbers 04B Red 22
 353778  Valley RidgePark  05:00 PM  2 A1 vs A3PacNW B04 Blue B 4 vs.Sound FC B04 B0

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353782  Preston Park  05:00 PM  2 B1 vs B2Eastside FC B04 Red A 2 vs.Blackhills FC B04 Black A1
 353772  Valley RidgePark  06:30 PM  2 A1 vs A2PacNW B04 Blue B 5 vs.Seattle United B04 Tango B0

Semi-Final - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 312851  Starfire Sports Complex  09:00 AM  1 Crossfire Select B04 Black Pombo 0 vs.Eastside FC B04 Red A1
 312852  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 NSC B04 Green 0 vs.PacNW B04 Blue B3

Final - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 313342  Starfire Sports Complex  09:30 AM  3 Eastside FC B04 Red A 3 vs.PacNW B04 Blue B2