Team Schedules - BU16 Division 2
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Washington Premier FC B04 White B3339 3  15  15 
 A2 : Snohomish United B04 Black3306 2  8  13 
 A4 : NSC B04 White Athletico0033 1  -6  4 
 A3 : Kitsap Alliance FC - B04 A0000 0  -17  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B3 : Sound FC B04 C1135 1  5  7 
 B1 : Harbor Premier B04 Green A1135 1  4  7 
 B4 : LSDSC Lakewood United 04 Blue1315 1  3  5 
 B2 : Spokane Sounders B2004 RCL0000 0  -12  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Eastside FC B04 White B3339 3  16  19 
 C2 : WA Timbers 04B White 13137 2  3  4 
 C3 : Washington Rush B04 A0000 0  -6  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D4 : Crossfire Premier B04 C3104 1  -3  4 
 D6 : Northwest United - BU16 Red0033 1  -1  3 
 D5 : FWFC B04 White0303 1  -9  5 

Bracket - Saturday, January 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 360444  Archbishop Murphy High School  10:45 AM  stdm C3 vs D4Washington Rush B04 A 0 vs.Crossfire Premier B04 C2
 353923  Snohomish High School  02:00 PM  Stdm A2 vs A4Snohomish United B04 Black 4 vs.NSC B04 White Athletico1
 360438  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 D6 vs C2Northwest United - BU16 Red 0 vs.WA Timbers 04B White 11

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 360439  Preston Park  09:00 AM  1 C1 vs D5Eastside FC B04 White B 10 vs.FWFC B04 White1
 353921  Snohomish High School  12:00 PM  Low A2 vs A3Snohomish United B04 Black 9 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A1
 360434  Hartman Park  01:00 PM  1 D4 vs C2Crossfire Premier B04 C 1 vs.WA Timbers 04B White 11
 353926  Lakes High School  02:00 PM  1 B4 vs B1LSDSC Lakewood United 04 Blue 1 vs.Harbor Premier B04 Green A1
 353920  North Creek 1  05:00 PM  1 A4 vs A1NSC B04 White Athletico 0 vs.Washington Premier FC B04 White B4

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353922  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2 A1 vs A3Washington Premier FC B04 White B 8 vs.Kitsap Alliance FC - B04 A0
 353929  Lakes High School  11:00 AM  1 B4 vs B2LSDSC Lakewood United 04 Blue 4 vs.Spokane Sounders B2004 RCL1
 360437  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 D5 vs C3FWFC B04 White 4 vs.Washington Rush B04 A2
 353928  Peninsula High School  12:30 PM  1 B1 vs B3Harbor Premier B04 Green A 2 vs.Sound FC B04 C2
 360442  Sedro Woolley High School  05:00 PM  1 D6 vs C1Northwest United - BU16 Red 1 vs.Eastside FC B04 White B3

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 360431  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  3 C3 vs D6Washington Rush B04 A 0 vs.Northwest United - BU16 Red2
 360443  Harmony Sports Complex  11:00 AM  9 C2 vs D5WA Timbers 04B White 1 2 vs.FWFC B04 White0
 353919  Central Kitsap High School  11:30 AM  1 A3 vs A4Kitsap Alliance FC - B04 A 2 vs.NSC B04 White Athletico3
 353925  North Creek 1  12:00 PM  1 B3 vs B4Sound FC B04 C 0 vs.LSDSC Lakewood United 04 Blue0
 353924  Gig Harbor High School  02:30 PM  1 B1 vs B2Harbor Premier B04 Green A 4 vs.Spokane Sounders B2004 RCL0
 353918  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  3 A1 vs A2Washington Premier FC B04 White B 3 vs.Snohomish United B04 Black0
 360436  Marymoor Park  03:00 PM  4 D4 vs C1Crossfire Premier B04 C 1 vs.Eastside FC B04 White B6

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 353927  Meadowdale High School  04:00 PM  1 B3 vs B2Sound FC B04 C 5 vs.Spokane Sounders B2004 RCL0

Quarter Final - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 360448  Bellevue College  11:00 AM  1 Eastside FC B04 White B 4 vs.Northwest United - BU16 Red0
 360447  Meadowdale High School  11:30 AM  1 Sound FC B04 C 0 vs.Snohomish United B04 Black3
 360446  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 Crossfire Premier B04 C 4 vs.WA Timbers 04B White 13
 360445  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 Washington Premier FC B04 White B 1 vs.Harbor Premier B04 Green A2

Semi-Final - Friday, February 07, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 360449  Starfire Sports Complex  06:30 PM  4 Harbor Premier B04 Green A 2 vs.Crossfire Premier B04 C0
 360450  Starfire Sports Complex  08:30 PM  4 Snohomish United B04 Black 3 vs.Eastside FC B04 White B1

Final - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 360451  Starfire Sports Complex  09:15 AM  4 Harbor Premier B04 Green A 0 vs.Snohomish United B04 Black2