Team Schedules - BU17 Division 1
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : WA Timbers 03B Red 23339 3  17  17 
 A2 : Seattle United B03 Tango B3306 2  0  3 
 A3 : PacNW B03 Blue B0033 1  -1  7 
 A4 : STU Evolution B03 (Trujillo)0000 0  -16  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B4 : NSC B03 Green3036 2  3  5 
 B3 : Sound FC B03 A3104 1  1  5 
 B1 : Harbor Premier B03 Green A0134 1  -1  4 
 B2 : Washington Premier FC B03 White B0303 1  -3  3 

Bracket - Sunday, January 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356059  Woodinville Sports Field  12:00 PM  1 B4 vs B1NSC B03 Green 4 vs.Harbor Premier B03 Green A1

Bracket - Saturday, January 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356054  Interbay Stadium  11:00 AM  Stdm A2 vs A3Seattle United B03 Tango B 1 vs.PacNW B03 Blue B0
 356060  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2 B2 vs B3Washington Premier FC B03 White B 2 vs.Sound FC B03 A4

Bracket - Sunday, January 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356056  Genesee Park and Playfield  11:00 AM  Low A2 vs A4Seattle United B03 Tango B 2 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)0
 356062  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4 B2 vs B4Washington Premier FC B03 White B 1 vs.NSC B03 Green0
 356061  Peninsula High School  04:30 PM  1 B1 vs B3Harbor Premier B03 Green A 1 vs.Sound FC B03 A1

Bracket - Thursday, January 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356055  Harmony Sports Complex  08:00 PM  8 A1 vs A3WA Timbers 03B Red 2 6 vs.PacNW B03 Blue B0

Bracket - Saturday, February 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356053  Mason Middle School  10:00 AM  1 A4 vs A1STU Evolution B03 (Trujillo) 0 vs.WA Timbers 03B Red 28

Bracket - Sunday, February 02, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 356052  Valley RidgePark  09:00 AM  4 A3 vs A4PacNW B03 Blue B 7 vs.STU Evolution B03 (Trujillo)1
 356057  Gig Harbor High School  09:00 AM  1 B1 vs B2Harbor Premier B03 Green A 2 vs.Washington Premier FC B03 White B0
 356051  Harmony Sports Complex  10:00 AM  9 A1 vs A2WA Timbers 03B Red 2 3 vs.Seattle United B03 Tango B0
 356058  Woodinville Sports Field  10:30 AM  2 B3 vs B4Sound FC B03 A 0 vs.NSC B03 Green1

Semi-Final - Saturday, February 08, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 313300  Starfire Sports Complex  04:45 PM  3 WA Timbers 03B Red 2 3 vs.Sound FC B03 A2
 313301  Starfire Sports Complex  04:45 PM  4 NSC B03 Green 3
- 3PK  
vs.Seattle United B03 Tango B3
- 2PK

Final - Sunday, February 09, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 313251  Starfire Sports Complex  12:00 PM  2 WA Timbers 03B Red 2 2 vs.NSC B03 Green0