Team Schedules - BU09 7v7 Div 1
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Crossfire Premier B11 A   0 0  0  0 
 A2 : Seattle United B11 Tango B   0 0  0  0 
 A3 : Washington Rush B11 A   0 0  0  0 
 A4 : Sound FC B11 A   0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Eastside FC B11 Red A   0 0  0  0 
 B2 : Seattle United B11 Copa A   0 0  0  0 
 B3 : Whatcom FC Ra - B11 Gold   0 0  0  0 
 B4 : Crossfire Premier B11 B   0 0  0  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : Snohomish United B11 Black   0 0  0  0 
 C2 : Washington Premier FC B11 Black A   0 0  0  0 
 C3 : FWFC B11 Blue   0 0  0  0 
 C4 : PacNW B11 Maroon   0 0  0  0 

Bracket - Saturday, March 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478665  McGilvra  09:00 AM  1 A2 vs A4Seattle United B11 Tango B   vs.Sound FC B11 A 

Bracket - Saturday, March 21, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478663  Ridgecrest Elementary School  09:00 AM  W A2 vs A3Seattle United B11 Tango B   vs.Washington Rush B11 A 
 478662  Woodinville Sports Field  12:00 PM  6 A4 vs A1Sound FC B11 A   vs.Crossfire Premier B11 A 
 478668  TBD   --    --  B4 vs B1Crossfire Premier B11 B   vs.Eastside FC B11 Red A 
 478675  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2b C2 vs C3Washington Premier FC B11 Black A   vs.FWFC B11 Blue 
 478674  TBD   --    --  C4 vs C1PacNW B11 Maroon   vs.Snohomish United B11 Black 
 478669  Ridgecrest Elementary School  03:00 PM  W B2 vs B3Seattle United B11 Copa A   vs.Whatcom FC Ra - B11 Gold 

Bracket - Saturday, March 28, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478664  TBD   --    --  A1 vs A3Crossfire Premier B11 A   vs.Washington Rush B11 A 
 478670  TBD   --    --  B1 vs B3Eastside FC B11 Red A   vs.Whatcom FC Ra - B11 Gold 
 478671  TBD   --    --  B2 vs B4Seattle United B11 Copa A   vs.Crossfire Premier B11 B 
 478676  TBD   --    --  C1 vs C3Snohomish United B11 Black   vs.FWFC B11 Blue 

Bracket - Sunday, March 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478677  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2C C2 vs C4Washington Premier FC B11 Black A   vs.PacNW B11 Maroon 

Bracket - Saturday, April 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 478660  Marymoor Park  10:30 AM  2 A1 vs A2Crossfire Premier B11 A   vs.Seattle United B11 Tango B 
 478661  TBD   --    --  A3 vs A4Washington Rush B11 A   vs.Sound FC B11 A 
 478666  TBD   --    --  B1 vs B2Eastside FC B11 Red A   vs.Seattle United B11 Copa A 
 478667  TBD   --    --  B3 vs B4Whatcom FC Ra - B11 Gold   vs.Crossfire Premier B11 B 
 478672  TBD   --    --  C1 vs C2Snohomish United B11 Black   vs.Washington Premier FC B11 Black A 
 478673  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 C3 vs C4FWFC B11 Blue   vs.PacNW B11 Maroon 

Quarter Final - Saturday, April 18, 2020
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 312847  TBD   --    --  First of A   vs.WC 2 
 312849  TBD   --    --  First of B   vs.WC 1 
 312850  TBD   --    --  First of C   vs.Second of A 
 312848  TBD   --    --  Second of C   vs.Second of B